Księga zgłoszeń


Formularz zgłoszeniowy

☑ Adres:
☑ Tytuł:
☑ Autor/ka:
☑ E-mail:
☑ Tematyka:
☑ Ocenia:
☑ Hasło:
☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej:

ostatni punkt nie jest obowiązkowy; możesz wspomnieć w nim, na czym oceniający ma się skupić oraz czy chcesz, by w ocenie twojego tekstu pojawiły się chociażby gify

Jeśli nie spełnisz warunków regulaminu lub kolejka wybranej przez ciebie oceniającej osiągnęła limit, odpowiemy na twój komentarz pod zgłoszeniem. 

JEŻELI TWÓJ TEKST ZOSTANIE PRZYJĘTY – ZNAJDZIESZ SWÓJ TYTUŁ W POCZEKALNI


Zgłoszenia przyjmujemy w komentarzach wyłącznie w tej zakładce. Zjedź na sam jej dół, aby zostawić komentarz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym. 

Zgłoszenia tekstów, które doczekały się już oceny lub odmowy, są regularnie usuwane.

15 komentarzy:

 1. ☑ Adres: https://www.wattpad.com/story/286964301-poznaj-nasz%C4%85-rodzink%C4%99

  ☑ Tytuł: Poznaj naszą rodzinkę

  ☑ Autor/ka: Susume

  ☑ E-mail: susumememy@gmail.com

  ☑ Tematyka: Fanfiction, Attack on Titan

  ☑ Ocenia: Ayame

  ☑ Hasło: otsukaresama

  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Tutaj też będę mieć nadzieję, że jakoś obejdzie się problem z kopiowaniem treści na Wattku, ale w razie czego – pisz! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorę! W razie problemów z Wattpadem, będę pisać mailowo. :)

   Usuń
 2. Adres: Praca została przesłana mailem.
  Tytuł: „Wszystko, czego pragniesz”
  Autor/ka: Michał C.
  E-mail: michael123123@interia.pl
  Tematyka: Fantasy, horror
  Ocenia: Elektrownia (Myślę, że również Fenoloftaleina byłaby dobrą oceniającą dla tego tekstu, ale tutaj kolejka jest pełna, więc nie naciskam).
  Hasło: Elektrownia - Moim hasłem jest... całkowity brak hasła. Badum tss... Fenoloftaleina - Battlestar Galactica
  Dodatkowe informacje dla oceniającej: Cóż mogę powiedzieć, liczę na surowa ocenę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witamy!
   Dzięki serdeczne, chętnie przyjmę opowiadanie do kolejki. Fen zapowiedziała, że jak uda nam się dograć czasowo, to oceni tekst razem ze mną : )
   Pozdrawiam i do przeczytania!

   Usuń
 3. Adres: https://www.wattpad.com/story/255340570-przekle%C5%84stwo-wi%C4%99zi-korekta

  Tytuł: Przekleństwo Więzi

  Autor: AMSigismund

  E-mail: agafaza@interia.pl

  Tematyka: fantastyka

  Ocenia: lubię dostawać bęcki od Skoi, więc mam nadzieję, ze przyjmie mnie w kolejkę ;)

  Hasło: Pizza z ananasem zapijana prosecco.

  Dodatkowe informacje: gify, żarciki - oby jak najwięcej ;)

  Tekst jest aktualnie w fazie trzeciej korekty, starałam się tym razem zachować maksimum klimatu high-fantasy, choć ze współczesności pewnie też gdzieś się coś tam zaplącze, dla potrzeb fabuły. W ramach przypomnienia - gdy wymrą mądrzy ludzie, nastąpi wtórne średniowiecze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorę, gdyż akurat zwolniło mi się miejsce w kolejce. ;)

   Usuń

 4. Adres: https://www.wattpad.com/story/258552014-ich-dzieci

  LUB

  https://www.wattpad.com/story/258904311-sekret-andromedy

  (To dwa tomy, ale można zapoznać się tylko z wybranym. Pierwszy jest nieco mroczniejszy i bardziej "psychologiczny", w drugim występuje bardziej dynamiczna akcja i więcej poczucia humoru)

  Tytuł: Ich dzieci/Sekret Andromedy

  Autorka: oichespeir

  Tematyka: FF Harry Potter (huncwoci)

  Ocenia: Elektrownia (chyba, że ktoś chciałby się przyłączyć - jestem baardzo otwarta na wszelkie, również krytyczne opinie ;) )

  Hasło: "całkowity brak hasła" :D

  Dodatkowe informacje: Obie prace to poszczególne tomy opowieści o huncwotach (bardzo starałam się, by nie odbiegały od kanonu, a jedynie go poszerzały). Są pisane w podobnej formule, co HP - 1 tom = 1 rok w Hogwarcie, przy czym "Ich dzieci" to taki... BARDZO przerośnięty prolog (Dotyczy wczesnego dzieciństwa, zanim chłopaki się poznali, ich trudnych relacji rodzinnych. Z tego powodu każdy z dłuugich rozdziałów można traktować, jak osobną część, bo traktuje o innym bohaterze. Nie trzeba więc czytać ich po kolei. Z drugiej strony charakteryzuje się też przez to brakiem spójnej fabuły z wyodrębnionym wątkiem głównym i większą ilością opisów, szczególnie tych, dotyczących uczuć i emocji). Z kolei tom II, Sekret Andromedy, to już pierwszy rok nauki, więc znacznie więcej przygód, wybryków i wyraźna oś fabularna. Do osobistego uznania Recenzenta zostawiam wybór jednego lub obu tomów, w całości lub fragmentach - każda opinia jest dla mnie cenna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze e-mail :) : jfelbereth@gmail.com

   Usuń
  2. Hej!
   Wnioskuję, że drugi tom napisany był później, a więc i Twój warsztat się poprawił / zmienił. Wolałabym przeczytać to, co jest najbliższe Twojemu aktualnemu stylowi. Tylko czy dam radę zrozumieć dwójkę bez jedynki? : )
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Tak, niektórzy moi Czytelnicy zaczęli od dwójki i pisali, że bez problemu ogarniali wszystko :) . Jedynka pozwala poszerzyć trochę znajomośc psychologii postaci, ale jej fabuła nie ma potem żadnego bezpośredniego wpływu na dalszy ciąg. W dwójce pojawiają się chyba tylko dwa nawiązania do przeszłości, które (jeśli będzie taka potrzeba) mogę na bieżąco wyjaśnić, ale w sumie nikt z Czytelników "Sekretu..." mnie o to nie podpytywał. Jeśli mniej-więcej orientujesz się w uniwersum, nie powinno być żadnego kłopotu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Adres: https://www.wattpad.com/story/258552014-ich-dzieci
  Tytuł: Ich dzieci
  Autor/ka: oichespeir
  E-mail: jfelbereth@gmail.com
  Tematyka: fanfiction (Harry Potter - huncwoci)
  Ocenia: Forfeit
  Hasło: -
  Dodatkowe informacje dla oceniającej: będzie zmieniona okładka w najbliższym czasie. Najbardziej zależy mi na ocenie bohaterów i stylu pisania :)

  OdpowiedzUsuń

 7. ☑ Adres: na priv plik
  ☑ Tytuł: Odejdźmy razem w purpurową noc
  ☑ Autor/ka: BarbarianCataphract
  ☑ E-mail: kjkamieniarz@gmail.com
  ☑ Tematyka: low fantasy, starożytność
  ☑ Ocenia: Skoiastel
  ☑ Hasło: Pizza z ananasem zapijana prosecco.
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: opko poszło na nabór, którego wyniki będą pewnie gdzieś na przełomie stycznia/lutego, ale pewnie skrócone fragmenty etc. i komentarze do nich będą ok ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. ☑ Adres: Przesłałam na maila
  ☑ Tytuł: Część I - Duch
  ☑ Autor/ka: Aoi
  ☑ E-mail: darqueecesare@o2.pl
  ☑ Tematyka: Horror
  ☑ Ocenia: Skoiastel
  ☑ Hasło: Pizza z ananasem zapijana prosecco.
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Pod koniec tego roku planuję podesłać wydawnictwom swoją powieść, która składa się z czterech części (całość to jakieś 200 stron). Część I, na której ocenie by mi zależało, składa się z ok. 140 000 znaków. Z racji, że planuję z tym tekstem uderzyć do wydawnictw, bardzo prosiłabym o zminimalizowanie ilości cytatów oraz o nieużywanie imion głównych postaci (jak zauważysz w trakcie lektury, imiona są dość charakterystyczne, więc może dałoby się jakoś jej obejść, używać skrótów, coś takiego ;D). Z racji, że tekst trafi na maile redaktorów, jestem ciekawa, czy według Ciebie po lekturze jego pierwszej części będę miała minimalne szanse na zainteresowanie nim kogokolwiek, czy nie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już teraz odpiszę, że postaram się sprostać wymaganiom, natomiast szczegóły na pewno będziemy jeszcze uzgadniać mailowo. Świetnie, że z horrorem trafiłaś akurat do mojej kolejki, bo to nisza, którą wprost uwielbiam. ;)
   Do poczytania!

   Usuń