Księga zgłoszeń


Formularz zgłoszeniowy

☑ Adres:
☑ Tytuł:
☑ Autor/ka:
☑ E-mail:
☑ Tematyka:
☑ Ocenia:
☑ Hasło:
☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej:

ostatni punkt nie jest obowiązkowy; możesz wspomnieć w nim, na czym oceniający ma się skupić oraz czy chcesz, by w ocenie twojego tekstu pojawiły się chociażby gify

Jeśli nie spełnisz warunków regulaminu lub kolejka wybranej przez ciebie oceniającej osiągnęła limit, odpowiemy na twój komentarz pod zgłoszeniem. 

JEŻELI TWÓJ TEKST ZOSTANIE PRZYJĘTY – ZNAJDZIESZ SWÓJ TYTUŁ W POCZEKALNI


Zgłoszenia przyjmujemy w komentarzach wyłącznie w tej zakładce. Zjedź na sam jej dół, aby zostawić komentarz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym. 

Zgłoszenia tekstów, które doczekały się już oceny lub odmowy, są regularnie usuwane.

34 komentarze:

 1. Adres: https://www.wattpad.com/story/194310534-mi%C4%99dzy-o%C5%9Bmioma-%C5%9Bwiatami-akademia-setrionne
  E-mail: marisannag@gmail.com
  Tytuł: Między ośmioma światami - Akademia Setrionne
  Autorka: Na wattpadzie Mariseida, na gmailu Maris Anna, w jeszcze innych stronach Marisanna... Niestety, przechodzenie na nick wattpadowy idzie stopniowo.
  Tematyka: Fantasy, przygodowe, młodzieżowe.
  Ocena: Nie umiem zdecydować, więc niech ten, komu będzie wygodnie. Może być grupowo, ale zależy mi na ocenie jeszcze tej jesieni.
  Hasło: -
  Dodatkowe informacje: Z góry zaznaczam, że to dopiero pierwszy tom cyklu, a po poprawkach pewnie będzie miał w całości z 150 tysięcy słów (tom, nie cykl, cykl już z trylogii zmienił się w planach na czteroksiąg z perspektywami na pięć), więc historia jest obszerna. Już na wattpadzie jest 13 rozdziałów na łącznie 33 tysiące słów. Kolejne dodaję dwa razy w tygodniu, mam już wszystko napisane i tylko poprawiam oraz rozbudowuję niektóre wątki. Tak więc, znając życie, gdy weźmiecie się do oceniania, będzie tego sporo i szybko przybywającego. Mogę przesłać jakiś dokument w wordzie lub stworzyć z niego taki na dysku google, gdy będziecie zaczynać ocenianie, jednak na wattpadzie dzięki czujnym czytelnikom mam więcej poprawionych błędów. I wiem, jak toporna jest ekspozycja na początku, nie rozwódźcie się nad tym... To moja druga poważna próba powieściowa, pierwsza to koszmarek, który śni mi się po nocach, więc, zwłaszcza na początku jest sporo mankamentów warsztatowych, które ciężko jest usunąć nawet gruntownymi poprawkami. Bardzo zależy mi na ocenie bohaterów, fabuły i spójności świata przedstawionego.
  I dziękuję za samo przebrnięcie przez tę paplaninę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *Tej jesieni, o ile to w ogóle możliwe

   Usuń
  2. Cześć!
   Od siebie napiszę, że mam w kolejce już dwa kolosy fantasy po pięćdziesiąt rozdziałów, dlatego trzeciego w tym roku na pewno nie przyjmę. Elektrownia, Forfeit i Sigyn mają w tym momencie pełne kolejki, natomiast pozostałe oceniające, których kolejki wciąż nie osiągnęły limitów, również już zaczęły oceny tekstów ze swoich kolejek. Zgłoszenia są realizowane w oparciu o daty zgłoszeń – im wcześniejsze zgłoszenie, tym wcześniej rozpoczęta ocena.

   Muszę więc ostudzić twój zapał:
   nie ma takiej opcji, byśmy zdążyły jeszcze tej jesieni. Gdybyśmy (niewykonalne) od razu zaczęły pracę, pomijając wszystkie inne wcześniej zgłoszone teksty, i tak zeszłoby nam do zimy, ponieważ twój materiał jest długi. Biorąc jednak pod uwagę stan naszych kolejek, na ocenę długiego tekstu poczekałabyś do przyszłego roku, ponieważ, czekając, zamierzasz dodawać materiału. :)

   Czy więc zgadzasz się, by zatwierdzić twoje zgłoszenie? Nie jesteśmy w stanie dokładnie przybliżyć terminu wystawienia oceny, jednak możemy założyć, że opublikowana byłaby pod koniec roku lub z początkiem nowego.

   Usuń
  3. Jasne, rozumiem, może źle się wyraziłam, miałam na myśli, że jeśli ocena grupowa mocno opóźni jej dodanie, to wolałabym nie, jeśli wam to nie przeszkadza. Naprawdę, tyle zajęłaby praca nad obecnym materiałem? Myślałam, że na razie nie jest tego AŻ tak dużo. Nie zrozumcie mnie źle, po prostu żyję w świecie kolosów w stylu tomów "Pieśni Lodu i Ognia", kolejnych części "Diuny" i prób przeczytania "Europy" Normana Daviesa, więc dotychczas opublikowane 33 tysiące słów wydają mi się drobiazgiem. Mimo takich terminów prosiłabym o zatwierdzenie tego zgłoszenia, opinia zawsze się przyda, nawet trochę później, z pewnością też i taką wykorzystam.

   Usuń
  4. Maris, jak już napisała wyżej Skoiastel, liczba znaków Twojego teksu nie jest jedynym czynnikiem decydującym. W tym momencie ogromne znaczenie ma fakt, że w naszych kolejkach na ocenę czeka rozmaita twórczość o znacznej objętości, a czas przeznaczony na czytanie nijak ma się do czasu przeznaczonego na zbudowanie wartościowej merytorycznie oceny, nie wystawiamy przecież recenzji, która w szkicowej formie zmieściłaby się na serwetce. Gratuluję więc, że zaznajomiłaś się z tak obszernymi publikacjami jak Pieśni Lodu i Ognia, ale doprawdy, nie ma to przełożenia na naszą pracę.
   Jeśli więc przystajesz na późniejszy termin otrzymania oceny, dopiszemy Cię do kolejki ocen grupowych. Tymczasowo nie przydzielimy oceniających, bo zależy to od tego, jak uporamy się z aktualnym materiałem, jeśli jednak ustalimy coś konkretniejszego, na pewno Cię o tym poinformujemy.

   Usuń
  5. Ech, ten tekst o grubych książkach zabrzmiał aż tak źle? Wybaczcie, rozumiem, że wnikliwa ocena wymaga czasu, a kolejki istnieją, nie miało też to być zawoalowaną krytyką czy przechwałkami. Tylko naiwnie myślałam, że do tak poważnego oceniania zgłasza się raczej dłuższe prace, a pojęcie długości mam już wypaczone, znów mam nadzieję, że źle to nie zabrzmi... Bo naprawdę nie chcę krytykować waszej pracy, gdy chcę z niej skorzystać, nie dając nic w zamian. Szczerze podziwiam takie grupy jak wasza i życzę powodzenia w działaniu! A w grupowej kolejce spokojnie mogę poczekać :)

   Usuń
 2. ☑ Adres: https://www.wattpad.com/story/66468678-w%C4%99druj%C4%85ce-piaski
  ☑ Tytuł: Wędrujące Piaski
  ☑ Autor/ka: monadabay
  ☑ E-mail: farfaix@gmail.com
  ☑ Tematyka: fantasy/przygodowe
  ☑ Ocenia: Deneve
  ☑ Hasło: albo go nie ma albo jestem ułomna i nie mogę go nigdzie znaleźć ._.
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: nie obrażę się na humorystyczne podejście!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heloł, generalnie mam zamkniętą kolejkę, bo czasu na ocenkowanie mam bardzo mało, więc nie chcę, żeby osoby chętne do ocenki czekały nieskończenie długo. Jesteś pewna, że chcesz do mnie do kolejki? Bo ja nie mam nic przeciwko, ale... no, to trochę potrwa. ;)

   Usuń
  2. Hachi ma wolną, ja mam prawie pustą. Można by wziąć grupowo... Tak tylko sugeruję. ;)

   Usuń
 3. ☑ Adres: https://poprostugaara.blogspot.com/p/sachiko-czy-sayuri.html
  ☑ Tytuł: Sachiko czy Sayuri?
  ☑ Autor/ka: Sayuri Shirai
  ☑ E-mail: sayurishirai01@gmail.com
  ☑ Tematyka: Fanfiction
  ☑ Ocenia: Ayame
  ☑ Hasło: otsukaresama
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Zapewniam, że to ostatni raz, kiedy zajmuję Wam kolejkę. ;)

  Pisząc to opowiadanie, czułam się jak narkoman na głodzie. Nie zliczę, ile raz chciałam sięgnąć po dobrze mi znane, bezpieczne rozwiązania, ale za każdym razem rezygnowałam. Nie muszę chyba prosić o ocenę niektórych rzeczy (spójność kreacji bohaterów, brak imperatywów itd.), bo już wiem, że zwracasz na to uwagę. Proszę za to o zerknięcie na japońskie nazwy i sposób ich wykorzystania (np. czy to logiczne, że niektórzy mówią fusuma, a niektórzy drzwi?).

  Mogłabyś nie zwracać uwagi na te przerwy pomiędzy akapitami? Bez nich nie daję rady pisać. :( Nie mam na myśli tego, żebyś w ogóle nie zwracała uwagi na wygląd tekstu, tylko przymknęła oko na te przerwy.

  Zgodnie z ustaleniami zgłaszam się z prologiem, a cała część pierwsza tego ff, o której ocenę proszę, zostanie opublikowana do lutego, najpóźniej marca.

  Możesz zrobić z oceną, co tylko zechcesz — wrzucać gify, obśmiać, wyładować frustracje. Nie będę czuła się dotknięta. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Adres: https://www.wattpad.com/story/208567585-tajemnica
  Tytuł: Tajemnica
  Autor/ka: Anita (Na wattpadzie YoungGwalcicielka)
  E-mail: anitaniemyjska.gry@wp.pl
  Tematyka: Bardzo zmieszana, trochę jest to tematyka wojenna, romans i no oczywiście fantasy i to bardzo specyficzne, więc może być sporo nieporozumień i tym podobne. opowiadanie jest też bardzo nastawione na wzbudzenie czytelnika do refleksji
  Ocenia: Prawdę mówiąc nie wiem więc zdam się na los jeśli ktoś zechce to przygarnąć
  Hasło: -
  Dodatkowe informacje dla oceniającej: Nie chciałam niczego narzucać, jednak chciałam poznać głównie opinię na temat jakości tekstu, czy czasem np. nie mieszam informacji albo czy coś jest niepotrzebne etc. Jednak oczywiście chcę poznać też opinię na temat czy fabuła jest interesująca i czy da się to w ogóle czytać. Opowieść jest w czasie pisania (na chwilę obecną, kiedy to zgłaszam jest prolog, 12 rozdziałów + trzy specjalne)i aktualnie skupiam się na wątku z głównymi bohaterami, żeby bardziej ukazać ich postacie aby potem uniknąć nie logiki. Całą historię po dokładnej rozpisce rozplanowałam na ponad 40 rozdziałów ale jak przykładowo widzę teraz przy pisaniu to wyjdzie wcześniej
  Pozdrawiam wszystkich i naprawdę szanuję za stworzenie takiej społeczności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod koniec się pomyliłam przepraszam. Jednak pisanie wieczorem to nie najlepszy pomysł
   *Przykładowo widzę teraz przy pisaniu to wyjdzie więcej*

   Usuń
  2. Hej, przyjmuję Cię do swojej kolejki : ) Mam na wykończeniu ocenę, więc za kilka dni będziesz na drugim miejscu.
   Do przeczytania!

   Usuń
 5. DZIEŃ DOBRY OTO JA
  ☑ Adres: https://lzy-niewiernego.blogspot.com
  ☑ Tytuł: Łzy Niewiernego
  ☑ Autor/ka: Deneve
  ☑ E-mail: deneve@rozpiszsie.pl
  ☑ Tematyka: Fantastyka
  ☑ Ocenia: Forfeit
  ☑ Hasło: Rivendell
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Zależy mi głównie na fabule. Jakby Cię męczyło, to nie czytaj na siłę. Jeśli stwierdzisz, że nie masz czasu/chęci, możesz nawet rzucić w cholerę po dwóch rozdziałach, bo to też istotny feedback, jeśli ktoś nie jest w stanie doczytać do końca, nie będę zła. :) <3 Link w sznurkach! Może być też grupówka, jakbyś chciała kogoś w to wkręcić, ale wszystko bez presji. Będę bardzo wdzięczna! <3

  OdpowiedzUsuń
 6. ☑ Adres: https://redemptio-malfoy.blogspot.com/
  ☑ Tytuł: Pokuta Malfoyów
  ☑ Autor/ka: Beatrice
  ☑ E-mail: beatrice.morgenstern@gmail.com
  ☑ Tematyka: fanfiction potterowskie z elementami kryminału (no i może lekkiej parodii całej konwencji ff HP)
  ☑ Ocenia: Forfeit
  ☑ Hasło: Rivendell
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Widzę na podstronie, że nie oceniasz ff nowego pokolenia, ale choć akcja mojego opka teoretycznie dzieje się w tych czasach, nie skupia się stricte na nowym pokoleniu, tylko na bohaterach OC. No i na Malfoyach. Oczywiście, jeśli kiedyś do nich dotrę... Zaczęłam pisać historię od nowa i bardzo mi zależy na jej skończeniu, dlatego proszę o wytknięcie wszystkich zgrzytów, głupot fabularnych i nielogiczności, zwłaszcza w konstrukcji bohaterów. Rozdziały są wprawdzie sprawdzone po kilka razy, ale mogą zdarzyć się jakieś drobne literówki i dziwne zdania wynikające z miliona poprawek.

  Pozdrawiam,
  Bea

  OdpowiedzUsuń
 7. Adres: https://www.wattpad.com/story/224545599-anonymous
  Autor: TenTymoteusz
  Email: tymotezeusz@gmail.com
  Tematyka: coś na pograniczu książki akcji i thrillera, lekki język, poważne tematy, trochę humoru. Więcej niżej.
  Ocenia: Proszę o ocenę Szanowną Fenoloftaleinę.
  Hasło: Battlestar Galactica
  Dodatkowe informacje:
  Książka, którą zgłaszam to tylko pierwsza część mojej historii, reszta dopiero się pojawi. Poruszam w nich wątek tego, co z bezbronnym człowiekiem może zrobić ten świat i w kogo go zmienić. Pełny opis w linku na Wattpad.
  Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 8. ☑ Adres: https://drive.google.com/file/d/1WqDJIkwGYlKT8ykKjnC9nG1uxjlhxTnc/view?usp=sharing
  ☑ Tytuł: Nas-to-łątki nie obchodzą...
  ☑ Autor/ka: zsrrknight
  ☑ E-mail: jedenjeden@pisz.to
  ☑ Tematyka: obyczajowe, młodzieżowe, romans, komedia (?)
  ☑ Ocenia: Fenoloftaleina
  ☑ Hasło: Battlestar Galactica
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej:
  Tekst jest skończony, więc zależy mi jedynie na ocenie całości, choć chyba zrozumiem jeśli nie dasz rady przebrnąć i skończysz gdzieś wcześniej xd. I to tyle. Chyba. Mam nadzieję, że chociaż trochę ci się spodoba i się nie wynudzisz :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Adres: https://www.wattpad.com/story/244527142-dobre-smoki
  Tytuł: Dobre smoki
  Autor: Zuzka03K
  email: zuzkak40@gmail.com
  Ocenia: Fenoloftaleina
  Hasło: Battlestar Galactica
  Dodatkowe informacje: Fanfik jest dosyć nowy, z Gry o Tron. Nie wiem, czy orientujesz się w universum, ale nawet jeśli nie to nie powinnaś mieć większego problemu, ponieważ większość rzeczy jest mocno wyjaśniona, poza tym akcja się odbywa przed GoT i jest osadzona w dość "ciemnym" obszarze, tj. takim, w którym wiemy co się ważnego działo w takich i takich latach, ale o postaciach wiemy praktycznie nic, jedynie jak się nazywają, kiedy się urodzili i parę cech charakteru, dlatego praktycznie cały ten twór jest moją próbą zapełnienia luk :) Ostrzegam, że parring jest kazirodczy i że w sumie nikt nie ma z tym żadnego problemu, bo wszyscy są przyzwyczajeni, że takie rzeczy dzieją się w rodzinie xD
  Tematyka: Fanfiction/romans

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o uniwersum, nie orientuję się w ogóle. :D Ale skoro to nie problem, podejmę się oceny.

   Usuń
  2. Super, bardzo się cieszę :D By nie doszło do jakiegoś porozumienia, przejrzę tekst jeszcze raz i ewentualnie pododaję wyjaśnienia fabularne w komentarzach do konkretnych fragmentów :)
   PS. Tak jak Martin bardzo lubię jedzenie ;)

   Usuń
 10. Adres: https://www.wattpad.com/story/237906279-he-has-led-you-astray-opowie%C5%9B%C4%87-interaktywna
  Tytuł: He has led you astray
  Autor: Boroww
  Tematyka: interaktywne; dramat/akcja/kryminał/fantastyka naukowa (zależy od ścieżki wybranej przez czytelnika)
  Ocenia: Dafne lub Fenlandia lub Hachi
  Hasło: homoxymoronomatura, Battlestar, perewiaska
  Dodatkowe informacje: Głównie zależy mi na ocenie postaci - czy da się z nimi utożsamić, czy główny bohater nie jest irytujący i czy jego zachowanie jest logiczne. To moje pierwsze podejście do paragrafówki, więc będę wdzięczny za sprawdzenie choć trzech-czterech rozgałęzień w dowolnym momencie historii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z chęcią ocenimy grupowo, aby ocenić jak najwięcej rozgałęzień, ale bez tracenia spójności. ;)

   Usuń
 11. ☑ Adres:https://my.w.tt/jqRclaF4gcb
  ☑ Tytuł:Pamięć Pustkowia
  ☑ Autor/ka: OsMiornicaDave
  ☑ E-mail:dominika@asemi.pl
  ☑ Tematyka:fantastyka
  ☑ Ocenia:Skoiastel
  ☑ Hasło:Maestro z jalapeño i kraftowe bez słomki
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Skoiastel ujął mnie Twój opis, bo wypunktowałaś w nim wszystko, na czym mi zależy:) Dodam tylko, że głównie martwi mnie mój styl narracji, który jest dość prosty (poetyckie opisy to coś ponad moje siły) oraz rozwój fabuły (tworzyłam ją w trakcie pisania). Całość ma 40 rozdziałów czyli około 80 000 słów i jest pierwszą częścią cyklu ( powstała już większość drugiej części, rodzi się pomysł na trzecią). Będę bardzo wdzięczna za pomoc i wszelkie wskazówki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorę, ale patrząc na stan mojej kolejki i długość twojego tekstu, przeczytamy się pewnie w 2021, +/- luty/marzec. Mam nadzieję, że ci to nie przeszkadza. ;)

   Usuń
  2. Nie ma żadnego problemu :)

   Usuń
 12. ☑ Adres: https://www.wattpad.com/story/236701232-sieroty-wojny
  ☑ Tytuł: Sieroty Wojny
  ☑ Autor: Beanshiee
  ☑ E-mail: marekkocur55@gmail.com
  ☑ Tematyka: fantastyka
  ☑ Ocenia: Skoiastel
  ☑ Hasło: Maestro z jalapeño i kraftowe bez słomki
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Zgłaszam się, ponieważ chciałbym wiedzieć na czym stoję :). W informacjach szczegółowych opisałaś na co zwracasz szczególną uwagę i na tych rzeczach też by mi właśnie najbardziej zależało, żeby dowiedzieć się jak to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie to hasło już nieaktualne, właśnie poszłam je zmienić, bo Drwal wreszcie powrócił. :D

   No w każdym razie dziękuję za zaufanie, przyjmuję i… do poczytania! ;)

   Usuń
 13. Do trzech razy sztuka, więc...
  Adres: https://nim-zgasnie-slonce.blogspot.com/
  Tytuł: Nim Zgaśnie Słońce
  Autorka: For
  Tematyka: FF Naruto
  Ocenia: Liczyłam na Ele, ale może się ktoś jeszcze dołączy? A może chciałby ktoś inny? Jakaś grupówka? (Nie, Sko, ty nie możesz!) Pozostawiam wybór.
  Hasło: –
  Dodatkowe informacje: Opko po pięćset trzynastym przepisaniu, betuje Skoia, więc jak okaże się słabe, to będzie jej przykro. Dwa razy dostałam troje z plusem i nie daje mi to spokoju, więc teraz liczę na więcej. Gify mile widziane.

  OdpowiedzUsuń