Księga zgłoszeń


Formularz zgłoszeniowy

☑ Adres:
☑ Tytuł:
☑ Autor/ka:
☑ E-mail:
☑ Tematyka:
☑ Ocenia:
☑ Hasło:
☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej:

ostatni punkt nie jest obowiązkowy; możesz wspomnieć w nim, na czym oceniający ma się skupić oraz czy chcesz, by w ocenie twojego tekstu pojawiły się chociażby gify

Jeśli nie spełnisz warunków regulaminu lub kolejka wybranej przez ciebie oceniającej osiągnęła limit, odpowiemy na twój komentarz pod zgłoszeniem. 

JEŻELI TWÓJ TEKST ZOSTANIE PRZYJĘTY – ZNAJDZIESZ SWÓJ TYTUŁ W POCZEKALNI


Zgłoszenia przyjmujemy w komentarzach wyłącznie w tej zakładce. Zjedź na sam jej dół, aby zostawić komentarz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym. 

Zgłoszenia tekstów, które doczekały się już oceny lub odmowy, są regularnie usuwane.

30 komentarzy:

 1. Adres: https://www.wattpad.com/story/208567585-tajemnica
  Tytuł: Tajemnica
  Autor/ka: Anita (Na wattpadzie YoungGwalcicielka)
  E-mail: anitaniemyjska.gry@wp.pl
  Tematyka: Bardzo zmieszana, trochę jest to tematyka wojenna, romans i no oczywiście fantasy i to bardzo specyficzne, więc może być sporo nieporozumień i tym podobne. opowiadanie jest też bardzo nastawione na wzbudzenie czytelnika do refleksji
  Ocenia: Prawdę mówiąc nie wiem więc zdam się na los jeśli ktoś zechce to przygarnąć
  Hasło: -
  Dodatkowe informacje dla oceniającej: Nie chciałam niczego narzucać, jednak chciałam poznać głównie opinię na temat jakości tekstu, czy czasem np. nie mieszam informacji albo czy coś jest niepotrzebne etc. Jednak oczywiście chcę poznać też opinię na temat czy fabuła jest interesująca i czy da się to w ogóle czytać. Opowieść jest w czasie pisania (na chwilę obecną, kiedy to zgłaszam jest prolog, 12 rozdziałów + trzy specjalne)i aktualnie skupiam się na wątku z głównymi bohaterami, żeby bardziej ukazać ich postacie aby potem uniknąć nie logiki. Całą historię po dokładnej rozpisce rozplanowałam na ponad 40 rozdziałów ale jak przykładowo widzę teraz przy pisaniu to wyjdzie wcześniej
  Pozdrawiam wszystkich i naprawdę szanuję za stworzenie takiej społeczności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod koniec się pomyliłam przepraszam. Jednak pisanie wieczorem to nie najlepszy pomysł
   *Przykładowo widzę teraz przy pisaniu to wyjdzie więcej*

   Usuń
  2. Hej, przyjmuję Cię do swojej kolejki : ) Mam na wykończeniu ocenę, więc za kilka dni będziesz na drugim miejscu.
   Do przeczytania!

   Usuń
 2. DZIEŃ DOBRY OTO JA
  ☑ Adres: https://lzy-niewiernego.blogspot.com
  ☑ Tytuł: Łzy Niewiernego
  ☑ Autor/ka: Deneve
  ☑ E-mail: deneve@rozpiszsie.pl
  ☑ Tematyka: Fantastyka
  ☑ Ocenia: Forfeit
  ☑ Hasło: Rivendell
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Zależy mi głównie na fabule. Jakby Cię męczyło, to nie czytaj na siłę. Jeśli stwierdzisz, że nie masz czasu/chęci, możesz nawet rzucić w cholerę po dwóch rozdziałach, bo to też istotny feedback, jeśli ktoś nie jest w stanie doczytać do końca, nie będę zła. :) <3 Link w sznurkach! Może być też grupówka, jakbyś chciała kogoś w to wkręcić, ale wszystko bez presji. Będę bardzo wdzięczna! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. ☑ Adres: https://drive.google.com/file/d/1WqDJIkwGYlKT8ykKjnC9nG1uxjlhxTnc/view?usp=sharing
  ☑ Tytuł: Nas-to-łątki nie obchodzą...
  ☑ Autor/ka: zsrrknight
  ☑ E-mail: jedenjeden@pisz.to
  ☑ Tematyka: obyczajowe, młodzieżowe, romans, komedia (?)
  ☑ Ocenia: Fenoloftaleina
  ☑ Hasło: Battlestar Galactica
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej:
  Tekst jest skończony, więc zależy mi jedynie na ocenie całości, choć chyba zrozumiem jeśli nie dasz rady przebrnąć i skończysz gdzieś wcześniej xd. I to tyle. Chyba. Mam nadzieję, że chociaż trochę ci się spodoba i się nie wynudzisz :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Adres: https://www.wattpad.com/story/244527142-dobre-smoki
  Tytuł: Dobre smoki
  Autor: Zuzka03K
  email: zuzkak40@gmail.com
  Ocenia: Fenoloftaleina
  Hasło: Battlestar Galactica
  Dodatkowe informacje: Fanfik jest dosyć nowy, z Gry o Tron. Nie wiem, czy orientujesz się w universum, ale nawet jeśli nie to nie powinnaś mieć większego problemu, ponieważ większość rzeczy jest mocno wyjaśniona, poza tym akcja się odbywa przed GoT i jest osadzona w dość "ciemnym" obszarze, tj. takim, w którym wiemy co się ważnego działo w takich i takich latach, ale o postaciach wiemy praktycznie nic, jedynie jak się nazywają, kiedy się urodzili i parę cech charakteru, dlatego praktycznie cały ten twór jest moją próbą zapełnienia luk :) Ostrzegam, że parring jest kazirodczy i że w sumie nikt nie ma z tym żadnego problemu, bo wszyscy są przyzwyczajeni, że takie rzeczy dzieją się w rodzinie xD
  Tematyka: Fanfiction/romans

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o uniwersum, nie orientuję się w ogóle. :D Ale skoro to nie problem, podejmę się oceny.

   Usuń
  2. Super, bardzo się cieszę :D By nie doszło do jakiegoś porozumienia, przejrzę tekst jeszcze raz i ewentualnie pododaję wyjaśnienia fabularne w komentarzach do konkretnych fragmentów :)
   PS. Tak jak Martin bardzo lubię jedzenie ;)

   Usuń
 5. ☑ Adres: https://www.wattpad.com/story/236701232-sieroty-wojny
  ☑ Tytuł: Sieroty Wojny
  ☑ Autor: Beanshiee
  ☑ E-mail: marekkocur55@gmail.com
  ☑ Tematyka: fantastyka
  ☑ Ocenia: Skoiastel
  ☑ Hasło: Maestro z jalapeño i kraftowe bez słomki
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Zgłaszam się, ponieważ chciałbym wiedzieć na czym stoję :). W informacjach szczegółowych opisałaś na co zwracasz szczególną uwagę i na tych rzeczach też by mi właśnie najbardziej zależało, żeby dowiedzieć się jak to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie to hasło już nieaktualne, właśnie poszłam je zmienić, bo Drwal wreszcie powrócił. :D

   No w każdym razie dziękuję za zaufanie, przyjmuję i… do poczytania! ;)

   Usuń
 6. Do trzech razy sztuka, więc...
  Adres: https://nim-zgasnie-slonce.blogspot.com/
  Tytuł: Nim Zgaśnie Słońce
  Autorka: For
  Tematyka: FF Naruto
  Ocenia: Liczyłam na Ele, ale może się ktoś jeszcze dołączy? A może chciałby ktoś inny? Jakaś grupówka? (Nie, Sko, ty nie możesz!) Pozostawiam wybór.
  Hasło: –
  Dodatkowe informacje: Opko po pięćset trzynastym przepisaniu, betuje Skoia, więc jak okaże się słabe, to będzie jej przykro. Dwa razy dostałam troje z plusem i nie daje mi to spokoju, więc teraz liczę na więcej. Gify mile widziane.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam bardzo serdecznie!

  ☑ Adres: https://www.wattpad.com/story/233834160-względna-cisza-korekta
  ☑ Tytuł: Względna Cisza
  ☑ Autor/ka: Alexandra A.
  ☑ E-mail: olusia.com@interia.pl
  ☑ Tematyka: fantastyka, urban fantasy
  ☑ Ocenia: Fenoloftaleina
  ☑ Hasło: Battlestar Galactica
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: zależy mi głównie na ocenieniu, czy historia jest ciekawa, czy zachęca, jak mi idzie z kreacją bohaterów, czy nie przynudzam itp. Nie pogardziłabym kilkoma złotymi myślami, dotyczących rozwinięcia poszczególnych wątków oraz – biorąc pod uwagę, że pewnie pełno błędów się doszukasz – humorystyczną formą Twojej wypowiedzi. Także GIF'y i memy mile widziane! :)

  Mam jeszcze pytanie, ponieważ opublikowanych rozdziałów jest tylko dwanaście + prolog (z piętnastu, aczkolwiek nie jest to zakończona historia, łącznie wychodzi około 45000 słów), więc co w przypadku tych trzech pozostałych?

  Pozdrawiam! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam jeszcze dwa dość długie opowiadania w kolejce. Kiedy rozpocznę ocenę twojego, na pewno cię o tym poinformuję. Do tej pory zapewne zdążysz coś jeszcze opublikować. ;)
   Pozdrawiamy

   Usuń
  2. Dobrze, dziękuję bardzo!
   Pozdrawiam! <3

   Usuń
 8. ☑ Adres: https://www.wattpad.com/story/255559898-bajka-o-ma%C5%82ej-hydrze-kt%C3%B3ra-nauczy%C5%82a-si%C4%99-lata%C4%87
  ☑ Tytuł: Bajka o małej hydrze, która nauczyła się latać
  ☑ Autor/ka: Artur Tojza
  ☑ E-mail: spider.vermin@gmail.com
  ☑ Tematyka: baśń współczesna, bajka dla dorosłych, historia z morałem
  ☑ Ocenia: Ten kto ma czas i ochotę
  ☑ Hasło: Hydra
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Cały tekst ma niespełna 35k znaków ze spacjami. Czyta się szybko. Na Facebooku część czytelników porównało to pod kątem wydźwięku do "Małego księcia". Wiem, że do tego tekstu przydałyby się fachowo wykonane rysunki, ale nie umiem rysować. Dlatego trzeba zdać się na własną wyobraźnię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umieściłam twój tekst w Poczekalni, w kolejce grupowe, jednak jeszcze nie obgadałyśmy, kto będzie oceniał. Gdy tylko to ustalimy, dopiszemy tam nicki.

   Usuń
 9. ☑ Adres: https://cherub-life.blogspot.com
  ☑ Tytuł: Biały kruk
  ☑ Autor/ka: autxmn
  ☑ E-mail: violabell123@gmail.com
  ☑ Tematyka: akcja, trochę mniej kryminał, trochę bardziej fanfiction CHERUBA (możliwe, że tym razem lepiej ogarnęłam temat)
  ☑ Ocenia: nieśmiało proponuję stary skład – Skoiastel i Elektrownię, bo być może dostrzeżecie zmianę względem poprzedniego tekstu, chociaż oczywiście ktoś jeszcze może się dołączyć. :D
  ☑ Hasło: brak hasła i drwal z żurawiną i kraftowe bez słomki
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Wreszcie się tutaj doturlałam! Zacznę od tego, że tekst jest całkiem długi, gabarytowo liczy sobie około 109k słów (i 726k znaków...), więc z góry jestem gotowa na ewentualne przerwanie czytania w połowie. Byłabym bardzo wdzięczna za uwzględnienie tego, co wyszło lepiej niż dwa lata temu, co wyszło gorzej, gdzie stoję w miejscu. I oczywiście jestem na tak, jeśli chodzi o gify, humor, ostrzejsze uwagi i tak dalej.
  Pozdrawiam! ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorę! ♥

   Czy jednak będzie to praca solo, czy gurpowo z Ele – zależy od stanu naszych kolejek, gdy „zejdziemy” z ocen, które tworzymy właśnie w ramach kolejek indywidualnych. :)

   Usuń
  2. Okej, dziękuję bardzo! <3

   Usuń
 10. Adres: https://www.wattpad.com/story/218194294-tony-angel-piekielna-tożsamość
  Tytuł: Tony Angel | Piekielna Tożsamość
  e-mail: arius188@o2.pl
  Tematyka: akcja/romans dużo wątków kryminalnych, FF (jako mocna inspiracja, tylko tyle). Akcja budowana wokoło tematyki mafijnej. Historia agenta FBI działającego pod przykrywką w celu inwigilacji mafijnej rodziny Russo.
  ocenia: LegasowK, ale puszczam oczko też do Skoiastel :D
  Hasło: kopnijcie mnie, ale nie widzę.
  Dodatkowe informacje dla oceniającej: Zalezy mi na ocenie głównego bohatera i czy nie mam błędów logicznych i narracyjnych. Przyjmę każde słowo z pocałowaniem rąsi <3
  pozdro!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorę (hasła nie mam, zapomniałam ustawić xD), a jak Skoia będzie chciała się dołączyć, to ocenimy grupowo, chociaż ona ma teraz pełną kolejkę :).

   Usuń
  2. Czekam z niecierpliwością <3 na wszelkie uwagi i życzę też miłej zabawy z moim bohaterem ;D :*

   Usuń
  3. Wprawdzie mam pełną, ale chętnie potowarzyszę w becie. ;)

   Usuń
 11. ☑ Adres: https://www.wattpad.com/story/233198637-p%C3%B3%C5%82cienie-tom-1-2
  ☑ Tytuł: Półcienie
  ☑ Autor/ka: Kea_Tindomerel
  ☑ E-mail: diuszesa@poczta.fm
  ☑ Tematyka: Romans biurowy z mafią w tle i odrobiną orientu
  ☑ Ocenia: LegasowK
  ☑ Hasło: Nie ma (?)
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Zależy mi głównie na ocenie spójności fabuły i charakterów postaci. Mam wrażenie, że część treści mogłaby spokojnie polecieć do kosza. Nie pogardzę też szczerą opinią co do stylu. Część fabuły toczy się w Japonii (jeden z powodów, dla którego wybrałam LegasowK :D), ale dopiero od 21 rozdziału - mam nadzieję, że to nie problem. Wezmę każdą krytykę na klatę, więc proszę o brak litości! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, z chęcią ocenię, ale widzę, że tekstu masz dość sporo, więc od razu zaznaczę, że raczej nie będę rozpisywać się odnośnie do całości, jeśli opowiadanie utrzyma równy poziom.

   Usuń
  2. Super! Nie zakładałam, że ktoś pochyli się nad całością. Jeżeli chociażby zerkniesz na Japonię (od rozdziału 1.21), to będę przeszczęśliwa :)

   Usuń
 12. ☑ Adres: https://gildia-kissan-viikset.blogspot.com/ (to jest adres bloga grupowego, na którym zostały opublikowane oba opowiadania)
  ☑ Tytuł: 1. Mewy, 2. Przyjęcie
  ☑ Autor/ka: ChaosHead
  ☑ E-mail: chaos.head.404@gmail.com
  ☑ Tematyka: fantasy, komedia
  ☑ Ocenia: Ayame
  ☑ Hasło: otsukaresama
  ☑ Dodatkowe informacje dla oceniającej: Link do WS znajduje się w zakładce Sojusznicy. Ponieważ te dwa opowiadania są w pewien sposób wyrwane z fabuły bloga i zawierają postaci, których nie jestem autorką, napisałam jeszcze krótkie notatki, które powinny ułatwić rozeznanie się w tekście. Udostępnię je po kontakcie mailowym. Mogę je też uzupełnić, jeśli coś byłoby potrzebne czy niejasne. Jeśli chodzi o samą ocenę, to najbardziej zależy mi na części językowej. I proszę o zero litości :> Maila sprawdzam codziennie, więc jest ze mną kontakt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Forfeit wyprzedziła moją odpowiedź na zgłoszenie i już dodała Cię do mojej kolejki. :) Ku dotrzymaniu formalności: jak najbardziej przyjmuję. Skontaktuję się z Tobą, gdy tylko zabiorę się za ocenę. Jeśli będę miała jakieś dodatkowe wątpliwości odnośnie do strony technicznej tekstów, na pewno będę pytać.
   Do przeczytania!

   Usuń