Wspominki

 Na początku był Messenger...☑ Pierwsza Zasada Empatycznej Oceniającej:
najważniejsze, by w każdej chwili swojego żywota pomyśleć o babci [19].

Jesteśmy oceniającymi, którzy mierzą się na co dzień z wszelaką dawką absurdu. Przy tym, niestety, nie obywa się bez spoilerów: Powiem Ci, że nieźle dowaliłaś. Ron dziwnym trafem umiera (przeżył sześć lat nauki w Hogwarcie, szukanie horkruksów i wojnę, a zabiły go fajerwerki) i to akurat wtedy, kiedy na horyzoncie pojawia się Snape [42].

Czasem zdarza nam się oceniać opka, których treści robią nam dni: Gdy wydusiła z siebie w końcu, że jest jej córką i że szuka jej od lat, matka skonała. Opowiadanie: Pierwszy taki [niedostępne].


☑ Wspólnie opłakujemy także nawet śmierć bohaterów.
☑ Czasami betareaderzy oprócz wyłapywania błędów mają też inne obowiązki.

☑ Najweselej jest na ocenach grupowych. Żeby się nie mylić, każda z nas pisze wtedy innym kolorem. Łatwo jednak przez przypadek wybrać inny odcień niż zwykle...
☑ Skoia nie wstydzi się literówek. Obraca je w żart:
Wspominki z bet, sezon 2018-2019 (4. rok działalności):

[KLIK], [KLIK], [KLIK]


I z sezonu 2019-20:Wtedy też najczęściej betowała nas Ayame:
A oto wspominki z sezonu 2020-21 (6. rok działalności):

[KLIK], [KLIK] i [KLIK]


Oraz z 2021-22 (7. rok działalności):

[KLIK], [KLIK], [KLIK] i [KLIK]


Ostatecznie z 2022-23 (8. rok działalności):

WKRÓTCE!✿ KWIATKI STAŻYSTÓW ✿
Może zacznę od tego, że nasza polonistka zawsze powtarza nam, że akapit, to co najmniej trzy zdania. Bez uzasadnionego powodu, czuję się odpowiedzialna za przekazywanie tej wiedzy dalej. Po prostu nieładnie wygląda akapit, który ma dwa zdania, albo jedno długie, który równie dobrze mogłoby wchodzić w skład dwóch zdań. Mogę zrozumieć trzy–cztero słowne zdania pomiędzy dwoma dialogami, albo kończące rozdział. Do czego dążę? Masz potencjał, piszesz niesamowite opisy, więc to wykorzystaj. 

Owa książka nosi tytuł brzmi ''Biblia'' - Po pierwsze – cudzysłów. Dwa przecinki na dole i dwa na górze. Ciąg dalszy nastąpi... :)