TRZECIE URODZINY WS!

trzy lata ocenek
poprawek
poprawek w poprawkach
[błąd w formatowaniu -.- ]

trzy lata doświadczeń
researchu
#sensor_ekspozycji
[wszystko wyszło w praniu]

trzy lata fantazji
farfocli
tru obyczajówek... 
(drama dyrdymały)

trzy lata, a po co?
dla kogo?
skoro wciąż to samo?
[walka z wiatrakami]  ¯\_(ツ)_/¯

oby cztery jeszcze
bo nam się nie nudzi 
a was nie ubywa

[chciałam tu wymienić
nasze pseudonimy
lecz się nie zmieściłam]
SkoiaTak, właśnie. Minęły już TRZY LATA odkąd Dafne, Elektrownia, Eredis, Forfeit i Skoiastel wspólnymi siłami postanowiły rozkręcić ten wolontariat. 
Przejdźmy od razu do podsumowania:

✔ W tym roku opublikowałyśmy 24 oceny. Jest to mniejszy wynik, biorąc pod lupę rok poprzedni (18% ze weszystkich ocenek). 
✔ Z 24 ocen aż 9 to prace grupowe.
✔ Wystawiłyśmy 7 odmów, głównie autorom blogów usuniętych. 3 autorów zrezygnowało z oceny.

✔ Nie wystawiłyśmy żadnej oceny wybitnej (6).
✔ Jeden blog zasłużył na notę bardzo dobrą (Dworce i sufity).
Dobrych wystawiłyśmy tylko cztery. 
✔ Trafiło nam się siedem blogów przeciętnych.
✔ Najwięcej wystawiłyśmy słabych – aż osiem. 
✔ Niestety znalazło się miejsce również dla bloga fatalnego (Boso po mokrej trawie).

✔ W tym roku opublikowałyśmy dwie najdłuższe oceny w historii WS (Boso... oraz Wielka draka w WWE) – długość każdej sięgała ponad dwustu stron a4. Obie oceny musiały zostać z przyczyn technicznych podzielone na dwa posty. Pracowało nad nimi łącznie 6 oceniających (ocenki+bety). 

✔ Również w 2017 roku dołączyła do nas Mrs. Mayhem.
✔ Zaczęłyśmy oceniać nie tylko blogi, ale i treści z innych portali bądź przesyłane na priv.

✔ Najwięcej ocen opublikowała Skoiastel – 7 ocen solo oraz 8 ocen grupowych (15). W tym miesiącu stuknęło jej 27 miesięcy regularnej publikacji (1 lub 2 oceny w miesiąc). Od początku WS Skoia opublikowała 40 ocen (z czego 11 to oceny grupowe).

Po trzy oceny od ostatnich urodzin opublikowały Fenoloftaleina (1 grupówka), Forfeit (3 grupówki), Hiroki (2 grupówki) i NieFikcyjna (2 grupówki).
✔ Pozostałe oceniające opublikowały tylko po jednej ocenie.
✔ Przez ostatni rok aż 30% autorów nie odpisało na otrzymane ocenki, co trochę demotywuje.
✔ Najczęściej oceny betowały Elektrownia, Fenoloftaleina, Forfeit, NieFikcyjna i Skoia.

✔ Przez ostatni rok w Encyklopedii WS pojawiło się aż 12 artykułów i kolejne stale się piszą.
✔ W 2017 otworzyłyśmy nasz fanpejdż na FB.


Jeżeli dotrwamy do następnych urodzin, to mamy informację-ciekawostkę dla wszystkich autorów, którzy już są w naszych kolejkach bądź planują się do nas zgłosić. Autorzy najlepszych opowiadań/powieści ocenionych na WS do 21.03.2019 będą kolejne urodziny świętować razem z nami. Do zdobycia jeden zestaw: niepowtarzalny kubek WS z naszej limitowanej edycji + poradnik Po bandzie, czyli jak napisać potencjalny bestseller z dedykacją od ekipy WS + karnet 50 zł do wykorzystania w sieci Empik, na ulubioną pozycję. Dwóch pozostałych autorów zostanie wyróżnionych kubkiem i książką-niespodzianką, również z dedykacją.


Kolejny cel na ten rok? Prywatnie od Skoi – 20 ocen (solo + grupówki). Będzie ciężko, ale trzymajcie za nią kciuki. A od całego WS? Fajnie byłoby dobić co najmniej do 160 ocen. To tylko trzydziestka, ale zobaczymy, jak będzie. 19 blogów wciąż mamy w kolejkach.

Na koniec chciałybyśmy wszystkim podziękować – głównie autorom zgłoszonych tekstów i tych, o których istnieniu dopiero nas poinformujecie; twórcom blogów, które z nami współpracują, w tym głównie Katalogowo i Wiosce Szablonów. Podziękowania dla byłych oceniających, którzy już z nami nie współpracują oraz dla czytelników – tych stałych, jak i gości, zupełnie przypadkowych.
Dziękujemy wszystkim, dla których wciąż ocenkujemy i możemy wam pomagać, a przy tym rozwijać siebie, swój warsztat, umiejętności. Wszystko zostaje w rodzinie.
Trzymajcie za nas kciuki w kolejnym, czwartym już roku działalności WS!

8 komentarzy:

 1. Gratsy, trzy lata to bardzo długo jak na tak rzetelnie prowadzonego bloga. Podziwiam Waszą zawziętość w pomaganiu aspirującym blogerom.

  Sama często wracam do uwag, które od Was otrzymałam i obecnie przy pisaniu często w wyobraźni widzę jak fragment jest wytłuszczany na WS z ogromnym napisem "EKSPOZYCJA!!!". A kiedy poprawiam stare opko, moja ilość facepalmów nad tekstem przechodzi ludzkie pojęci i odechciewa mi się to robić, w ramach motywacji przypominam sobie, że Wy przez te wszystkie bzdury przerbnęłyście.

  Z okazji trzeciej rocznicy życzę, żeby ocenianie jeszcze długo sprawiało Wam przyjemność, żebyście spełniły swoje ocenkowe cele i żebyście dzięki temu trafiały na ciekawe perełki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech się nie odechciewa! Naszym zamiarem jest właśnie, żeby się chciało! Chciało bardziej, lepiej i dokładniej!
   My dałyśmy radę, to i Ty dasz : )

   Usuń
  2. Dziękujemy bardzo! Ogromnie miło czytać, że ktoś dzięki naszej pracy widzi swoje błędy, pracuje nad nimi i wspomina ocenkowe uwagi.
   Życzymy sukcesów w pracy nad warsztatem oraz przyjemności z pisania!

   Usuń
 2. Gratuluje!
  Wczoraj wieczorem naszła mnie chęć, aby przeczytać co nie co o waszej działalności. Przeglądając zakładkę o ocenialni zauważyłam, że dziś stuknie trzy lata, więc z niecierpliwością czekałam na tę notkę. (:
  Może wyrażę się zbyt kolokwialnie, ale odwalacie kawał bardzo dobrej roboty zupełnie za darmo. Dlatego bardzo mnie dziwi, że aż 30% ocenionych nie zostawiło żadnego komentarza!
  Życzę Wam wytrwałości w pisaniu ocen oraz jak najwięcej radości z prowadzenia tego bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzię-ku-je-my!
   Super, że jesteś z nami. Rozgość się po zakładkach i zostań na dłużej. :)

   Usuń
 3. Tę książkę, "po Bandzie" sama posiadam. Dopiero zaczęłam czytać, ale wydaje mi się, że to może być ciekawa pozycja ;)

  OdpowiedzUsuń