PODSUMOWANIE – PAŹDZIERNIK 2017

We wrześniu brak odmów i rezygnacji, a ocenę w ostatniej chwili wystawiła Skoia. 
Wraz z Forfeit kończy też kolejną – ocenę bloga Król Lew: Historia nieznana – i pojawi się ona w bieżącym miesiącu. Na wykończeniu jest również ocena Listów niczyich, jednak w tej kwestii czekamy jeszcze na kontakt z autorką. Staramy się też pokończyć inne ocenki z naszych kolejek, szczególną uwagę poświęcamy dwóm blogom, które zgłoszone zostały jeszcze w roku 2016. Do końca 2017 opublikujemy ich oceny – taki mamy plan. 

Coraz mniej tekstów nam zgłaszacie... Zakładamy, że to pewnie za sprawą Blogspota, który najwyraźniej odchodzi do lamusa. Pamiętajcie jednak, że na WS-ie nie chodzi już tylko o blogi, ale też treści opublikowane gdziekolwiek; chętnie przygarniemy publikacje z Wattpada czy innych portali literackich. Na przykład w tym miesiącu rozpoczęliśmy współpracę z wciąż rozwijającym się portalem: Pióromani, a Skoia nadal kontynuuje współpracę z Opowi, biorąc udział jako oceniająca w kolejnej Bitwie literackiej, do której zapraszamy autorów. Nie zapominajcie jednak, że tam ocenia się miniatury, a to właśnie tu – na WS – chętnie zadbamy o treść projektów wielorozdziałowych.
Nie dajcie nam się nudzić!

7 komentarzy:

 1. Ja tam planuję się zgłosić, ale to dopiero za... nie wiem. Na pewno, w 2018 roku. xD A tak patrząc na blogi, to mam wrażenie, że chyba wcale blogspot nie idzie do lamusa, ale może autorzy nie chcą być zwyczajnie oceniani, może powinnyście jakoś szerzej się zareklamować? Nie wiem.
  Życzę wam powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i masz rację – autorzy mogą nie chcieć już ocen, kto wie. Są jednak pewnie i tacy, którzy nie boją się takiej rozbudowanej recenzji. Bo właściwie nasze oceny to długie recenzje, dość szczegółowe. Nie wiem, jak z innymi ocenialniami, ale pewnie nie lepiej. Tylko raczej nie ze względu na brak chętnych po ocenę (patrząc na stany kolejek), ale ze względu na brak nowych oceniających bądź czasu u tych, którzy jeszcze niedawno oceniali. Mackalnia oficjalnie zamknięta, Recenzowisko usunięte, Nerdy – cisza w temacie. Zostało KKB, a tam pełna kolejka, ale ocen brak. A my czas póki co jeszcze mamy, jeszcze tu jesteśmy i chciałybyśmy coś podziałać.

   Pisząc o lamusie, sugerowałam się smutną obserwacją procesu zawieszania bądź nawet usuwania znajomych blogów przez równie znajomych blogerów. Co za tym idzie? Nie mam pojęcia. Może moda na Wattpada, gdzie więcej jest obserwujących i komentujących, a może zwyczajna dorosłość i typowy brak czasu lub zgaszony dawno zapał. W temacie Wattpada sama nie rozumiem tego trendu – formatowanie tekstu jest tak ubogie, że szkoda gadać. Blogspot oferuje autorom dużo więcej. Być może nawet za dużo. Być może "świeżaki" wolą prostsze rozwiązania.

   Usuń
  2. Aha, no i zapraszamy w takim razie w 2018! :)
   Do zobaczyska!

   Usuń
  3. A o Wattpadzie nic mi nie mów, dla mnie to porażka, nie znoszę tego miejsca. Dla mnie jest to taka wylęgarnia słabych opek. Mało kiedy na coś dobrego można trafić. I te wszystkie ograniczenia. Nie, to nie jest dla mnie. :D
   W sumie ocenialnie to już tak umierają. Wy jesteście chyba jedyną, która stara się prężnie działać. Przynajmniej moim zdaniem u was najwięcej się dzieje w kwestii ocen, czy tam recenzji.

   Usuń
  4. Ta się brzydko wtrącę do rozmowy. Ja myślę, że wszystko po trochu jest winne temu, że blogosfera umiera. Coraz mniej ludzi, którzy chcą pisać na blogu (być może na watt jest inaczej). Ci, którzy zaczęli zniknęli. Niektórych dopadł słomiany zapał, odechciało się albo życie prywatne (a przynajmniej taka będzie ich wymówka). Chociaż chyba najlepszym trafem będzie właśnie popularność Wattpada. Nie trzeba pracować nad szablonem, justowanie tekstu idzie sobie w las, akapitów nie trzeba robić. Po prostu miejsce dla wszystkich, którzy nie patrzą na choćby wygląd tekstu. Prosta obsługa i więcej czytelników. Chociaż szczerze mówiąc... poziom prac i czytelników tam daje wiele do życzenia. No i komuś lepiej dać gwiazdkę niż skomentować. Również można widzieć ile dany rozdział czy "książka" ma odsłon. To też jakiś lepszy sposób. Niby.
   Osobiście nie przepadam za watt. Miejsce tragiczne, z niskim poziomem. Miejsce, gdzie marnie napisane opki, gdzie autorzy robią podstawowe błędy, gdzie schematyczność goni schemat królują. A nie daj Boże zwrócisz uwagę to foch, obraza i albo usunięcie opka, albo nalot hejterów.
   Jednakże sama mam tam konto, aby próbować dotrzeć do większej grupy czytelników. Zwłaszcza jak blogosfera umiera... ;/ takie okropne czasy nastały.

   Usuń
 2. Jasne, wattpad to gówno, tęsknię za szablonami i normalnym formatowaniem tekstu, ale ma kilka rzeczy, których blogspot nie ma. Przede wszystkim wyszukiwarkę tekstów. Nawet onet miał ją w jakiejś formie, blogspotowi tego brakuje. Po drugie, gwiazdki. Nie musisz pisać komci, wystarczy rzucić gwiazdkę, żeby dać znak życia, aprobaty tekstu czy starać się tak przyciągnąć zwrotnych czytelników. Po trzecie, system obserwacji, list, przyjaciół - żadnego ręcznego wklepywania sobie lineczków i sprawdzania.
  Nie lubię wattpada, smutno mi i nostalgicznie, że blogspot umarł, ale przesiadłam się tam, bo tam po prostu mam czytelników. Na blogspocie nie wiem, czy mogłabym ich policzyć na palcach jednej ręki. Imo jeśli chcecie więcej opek do oceny/popularności, też powinnyście to zrobić, choćby jako backup. Tam nie ma ocenialni, myślę, że ludzi mogłoby to zainteresować.
  Poziom ma imo taki sam jak blogspot, wszędzie się gówniane opka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się praktycznie ze wszystkim.
   Jednak nie ma póki co w ogóle opcji, żebyśmy cały ten byznes stąd przenosiły na wattpada. I tak już wyszłyśmy z założenia, że nie ma co trzymać się blogowych treści i przygarniamy teksty tak naprawdę zewsząd. Więc jeśli na wattpadzie ktoś chciałby ocenkę, może tak samo zostawić zgłoszenie i też ją dostanie, tyle że do poczytania tu. Teraz to kwestia tego, aby ludzie tam dowiedzieli się o nas. Ja jednak bardzo się nie spieszę na wattpada, konserwa ze mnie i nie umiem się tam odnaleźć, za duży szum i za duży chaos. Ale jeżeli inne oceniające mają już tam konta, to mogą co nieco podziałać w kwestii reklamy WS, pewnie.

   Usuń